ERZEN DERİ
Erzen Deri Türkiye Deri-giyim sektörüne Esker A.Ş. çatısı altında faliyetine 2015 yılında tasarlandı düşünüldü ve kurgusu yapıldı 2015 yılı Ağustos ayında ilk üretim faliyetlerine başladı.


Vizyonumuz & Misyonumuz :


Vizyonumuz :
Rekabetçi bir dünyada ülkemizin Şehrimizin gücüne destek vermek insanın hayatına değer katan hem insana hem de şehre hizmet atılımı, bu amaçla istihdamı artırmaya yönelik hedefleri bulunmaktır. Ar-Ge çalışmaları devam eden deri atölyesi , Erzurum'un eski isimlerinden Erzen Deri adını alarak markalaşmış olup, kurs sayısı ve beraberinde gerçekleştirecek istihdam ile üretim kapasitesini artırmayı hedeflemektedir. Alanımızla ilgili bilimsel, araştırmacı, yenilikçi yönlerimizi geliştirmek, kaliteli insan kaynağımızla sektörde ufuk açıcı bir kuruluş olmaktır.


Misyonumuz :
Erzen Deri'nin amacı Hayvancılığın en üst düzeyde yapıldığı Doğu Anadolu Bölgesinde Erzurum'da Şehrin en eski üretim sektörlerinden olan ancak son zamanlarda unutulmuş unutulmaya yüz tutmuş unutulmuş meslekleri gün yüzüne çıkarmak canlandırmak tekrardan topluma kazandırmak amacıyla tasarlanılmış bir projedir. Unutulmuş deri işleme zanaatını tekrar canlandırıp, Erzurum’da deri işçiliğini ve buna bağlı olarak deri dabaklama tesislerini tekrar üretime teşvik etmek amacı güdüyor. hem ilçe hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Hakiki organik vejital (hakiki derinin geçtiği işlemlerden geldiği hal ) deriden el işçiliğine dayalı, ağırlıklı olarak kültürel öğelerin ve renklerin işlendiği çanta, kemer ve cüzdan vb. üretimine başlandı. Ürünler toptan ve parakende olarak satışa sunuldu. İnsana ve bilgiye önem veren, teknolojiyi kültürel dokumuza uygun olarak kullanan, insan odaklı yapılar ve hizmetler üreterek, ahenkli, dengeli ve yaşanabilir bir dünyaya katkıda bulunmaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR